Trento - moje zážitky

vydáno 7. července 2006, autor SchemberaM, přečteno 3031x

No tak jsme vyrazili do Trenta a já mám pár zažitků, které se vám pokusím kuse nastínit :-)

Trento - moje zážitky

Vyrazili jsme v sobotu večer v 19 hodin z Lanškrouna, směr Vídeň, Linz, Salzburk, Innsbruck, Bolzano, Trento. Trasa asi 900km, nechával jsem si trošku "fóra", kdyby se mi chtělo po cestě hajat (mikrospánek je potvora)... Nejeli jsme dřív, bo začaly akorát prázdniny a určitě si dokážete představit, jak asi vypadaly silnice, které vedou od severu na jih (třeba jako dnes - z Vídně směrem na Graz byla 35km STAU - zácpa). Horrible, navíc 33 stupňů ve stínu, i s klimaanlage jsem měl durch záda.

No co budu povídat, cesta celkem ušla. Ve Vídni jsem si projel trošku centrum - navigace zná takový bezva zkratky, náš mladej koukal jako u vytržení na ty prodejný holky, co postávaly u silnice :-))) Cesta na Linz a Salzburg ušla, žádný velký provoz. Už jsem se těšil, jak autu trošku šlápnu na krk, až přejedeme na Salzburgem hranice do rajchu. A taky jsem mu šlápnul... Tak si to tak ženu asi 190km/h, na omezeních brzdím na 100 a 80. Chytil se mne jeden černý Superb, tak sme si to tak pádili společně. Na jednom omezení se ten Superb "nakadil" přede mě a na zadní okně se rozsvítil nápis - POLIZEI BITTE FOLGEN. Copak vím, co znamená "folgen"? Asi zpomal :-)) No tak jsme jeli za ním až do depa Gendemerie. Chlapci v slušivých vestách vystoupili a já hned spustil: "Ich verstehe nicht Deutsch, sprechen Sie Englisch?", "Yes," zněla odpověď. Já na to: "What`s the problem with my driving?”
”Speeding...,” zněla odpověď. Na to kontruju: "Speeding in Germany on the highway?". Odpověď mě usadila: "But you are in Austria". Bléééé. Co vám budu povídat. Panáček policejní, že mi musí vzít driving licence. Si tak říkám - no to je teda fór, tak u nás platí akorát první den bodový systém a já přijdu o papíry - ale v Rakousku. Mu říkám, že jedeme na dovolenou, že to teda můžeme zabalit a jet 700 kilometrů domů. Tak tam chvíli s takovým nekňubou něco řešili a hledali něco v tabulkách. Pak mu vyšlo, že dostanu tu nejvyšší sazbu, to jest 700 ojro pokutu... :-( Mu říkám, jestli by nemohl trošku přivřít očko, že mám u sebe jen ajn tauznd, a že bydlení přijde na für hundert. Nebudu vás napínat, ukecal jsem to na 250 a dokonce jsem mohl zaplatit kartou... Jo a kdo to nevíte - tak v Rakousku platí v noci od 22. do 5. hodiny ranní na dálnici povolená rychlost jen 110km/h. To ty potvory nikde nepíšou, když člověk překročí hranice, píšou jen 130km/h.

Do Trenta jsme dorazili v pět hodin ráno, to ještě všichni spali, tak sme si ustlali v autě taky :-) Kolem sedmé hodiny se to začalo probouzet, první vylezl Choli, poslední Milan Svoboda. Mezitím jsem začal chodit po depu a hledat známé tváře. Prvním byl David Losman. Tomu se líbil náš mladej, jenže náš mladej se pořád mračí (to má po mamince :-). Dál jsem zavítal k Jirkovi Vovsovi. Vzhledem k tomu, že mně nezná, spustil jsem na něj:
"Bon giorno. My můšeme mluvit šeski, já troška rosumím". Trošku ho to překvapilo, ale nakonec sme si popovídali česky :-) Ještě jsem šel k Michlům hledat "janinu.cz", ale ta byla zrovna někde nakupovat. Měl jsem domluvenou schůzku i s Jorgem Weidingerem a Georgem Plasou... Plasa nebyl (asi snídaně) a Jorg taky ne... Na tom asfaltu se nedalo vydržet a manželka pořád nadávala, že jedeme k moři a pečeme se někde v horách :-) Tak jsem si dal u Milana Svobody kafe, asi hodinu a půl jsme klábosili, věnoval jsem mu jednu šišku sekané (snad jim chutnala) a razili jsme k moři...

Tady by mohlo toto rádobyvyprávění končit, ale po cestě domů mne překvapila jedna věc - teda překvapila i ne - překročením státní hranice v Mikulově (dnes bych provezl i tunu heroinu, na české i rakouské straně to měli na háku) jsem čekal, že všichni češi, kteří se museli v Rakousku mírnit, začnou bláznit... A ono NE!!! Všichni jeli předpisově, jediní řidiči, kteří "prasili" a jeli móóc rychle byli poláci a vídeňáci. Řeknu vám, měl jsem z těch nových předpisů trošku strach, že to bude očistec na silnici, ale i když všichni jeli jak by měli, tak se jelo dobře a hlavně plynule... A když slyším, že počet mrtvých klesnul za první týden o 82 procent, to docela potěší.

Hezký víkend přeje

Milan

P.S. V galerii je pár foteček, další budou po víkendu. Výsledky a body do Tipovací ligy zadám během víkendu.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

janina.cz

10.7.2006 12:40:02

ajo. blbe ctu :-)

Milan M3

10.7.2006 11:42:55

Ale já jsem žádný STAU nechytil, v sobotu v noci se jelo úplně v pohodě :-) Jenom po cestě zpátky jsem viděl v protisměru od Vídně 35km kolonu ...

janina.cz

10.7.2006 11:39:00

..mels jet v patek. my jsme vyrazili z brna ve tri odpoledne, v trentu jsme byli po pulnoci, a jeli jsme po PRAZDNEJCH dalnicich

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz