Dovrchu.cz v novém

vydáno 18. července 2010, autor SchemberaM, přečteno 3522x

Tento server doznal menšího faceliftu (v automobilové terminologii), tedy lehké změny vzhledu, ale taktéž několika změn funkčnosti a nových vychytávek.

Dovrchu.cz v novém

Kromě lehké barevné změny máme nyní v hlavičce webu nejenom jeden vůz, ale teď dokonce tři. Abyste znali důvod výběru právě těchto tří vozů, tak věřte, že právě tito muži se sami zasloužili o umístění, protože to jsou dva loňští Mistři Evropy (Faggioli a Janík) a Mezinárodní mistr ČR (Beneš).

Úplně nová je sekce Jezdci. Zde je seznam všech možných soudobých i historicky se účastnících jezdců, kdy se kliknutím na jejich jméno dostanete na jejich profil. Ten bude v blízké budoucnosti navíc propojen s profilem na serveru euromontagna.com. Na profilu jezdce zatím uvidíte fotografie, na kterých je vyobrazen. A jak zajistit, aby bylo jméno jezdce propojeno s fotografií? O tom už v následujícím odstavci.

Ve fotogaleri je upraveno prohlížení fotografií. Nyní můžete projít celou fotogalerii, aniž byste museli zavírat fotky a klikat na další stránku. Kromě toho je možné každou fotografii tzv. "otagovat", tedy označit, kdo je na ní zobrazen. Tuto vlastnost znáte pravděpodobně z Fejsbůku, tady ji máme trochu odlehčenou, označovat můžete pouze jezdce a jejich vozy, přičemž jména jezdců jsou brána z naší databáze (teď je jich tam kolem 18,5 tisíce).

Zrušena byla sekce Dokumenty, protože ty byly přesunuty ke stránce závodu. Na tu se dostanete tak, že kliknete na odkaz, který je v levém sloupci v sekci "Právě se koná" nebo "Příští závod". Systém se na této stránce taktéž snaží vyhledat k závodu relevantní články a fotogalerie. Na stránku závodu se taktéž dostanete z Kalendáře závodů.

Další větší změnou je propojení našich on-line zpráv (které v poslední době z technických důvodů již nejsou moc online) s připojenou debatou. To bylo koneckonců vidět i dnes, kdo jste seděli u počítače a sledovali zprávy ze slovenské Baby. Naši čtenáři tedy mohou zasahovat přímo do psaných zpráv svými informacemi a připomínkami. Tam bychom na vás trochu apelovali, abyste se snažili přispívat pokud možno k věci, gramaticky správně a používali interpunkční znaménka (jsou to zprávy, nikoliv SMS).

Během psaní příspěvku do debaty již není třeba uvádět e-mailovou adresu, ani zadávat kontrolní kód.

Celá webová aplikace byla přepsána ze zastaralého ASP jazyka do PHP, takže by měla ušetřit i trošku procesorového času (při Ústecké 21 dostal náš server pořádně zabrat :-)

Na přepracování čekají sekce Inzerce, Wallpaperů a Vašich odkazů. U těch se těšte na další nové funkce a vychytávky.

 

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Milan M3

19.7.2010 23:09:44

To máš naprostou pravdu :-)

Caruso

19.7.2010 23:02:08

Co ty víš třeba někdy nějaká fotka z trati zase přibude :-D No a každej by měl na své prezentaci taky trošku máknout ono se to samo neudělá :-))))

Milan M3

19.7.2010 22:39:03

Koukám, Kadle, že všechny tvoje fotky jsou již označeny ;-)

Caruso

19.7.2010 21:56:57

je to super a bude to ještě lepší :-D proto prosím označujte fotky o 106 ať se databáze naplní a můžeme se kochat naplno :-) (Míla to rozdělil u jezdců i podle roků kluk jeden šikovná) :-)

Karel Jeřábek

19.7.2010 19:02:40

Je dobré, že existují vrchy.
Je dobré pro vrchy, že existuje Milan a jeho redakce.
Je dobré, že Milan má rád vrchy a počítače.
Je dobré, že Milan má tyto stránky.
Je skvělé, že máme Milana a jeho redaktory.:-))
Milane a všichni ostatní, díky. Za super rychlý informace a super fotky a super " přímé přenosy".

mike

19.7.2010 15:08:36

Dobry - lepsi - najlepsi. Milan - uz predtym ste to tu mal krajsie a cerstvejsie ako ktokolvek iny. Vasa stranka je super - komplimnet.

Mikky

19.7.2010 11:43:28

Velice povedené Milane..:) Pochvala :)

jAnina

19.7.2010 0:18:18

hezky sis maknul. a povedlo se :) dik!

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz