Zajímavosti z Ústecké 21

vydáno 31. května 2011, autor Milan Schembera, přečteno 4349x

Ano, mohli jsme začít nosit dříví do lesa a v několika souvětích shrnout to, co můžete zjistit z výsledků závodu, které jsou již dva dny dostupné v příslušné sekci. Ale my jsme řekli NE! My vám prozradíme nějaké zajímavosti, protože fakta a multimédia hovoří samy za sebe.

Zajímavosti z Ústecké 21

Živé vysílání a živé výsledky pro domácí pecivály

Jako tradičně byl před internet přenášen živý obraz a výsledky. V loňském roce k nám zavítalo ve špičce cca 250 diváků současně, letošní sobotu jich bylo více jak 700 a došlo k tlačenici, kde se ne na každého dostalo :-) Na neděli tedy byl přenos hardwarově posílen (byl dokonfigurován další server), takže nedělní přenos už byl snad ke spokojenosti všech domácích peciválů. Za víkend navštívilo toto online zpravodajství více jak 17 tisíc unikátních návštěvníků, a to je číslo, o kterém si mohou nechat některé servery zdát. A musím se přiznat, že ani mně se o tom dopředu nezdálo. Inu, Ústecká 21 je velmi oblíbený závod a je to pochvala pro všechny, kteří s jeho pořádáním mají co do činění.

Průměrné počasí

... aneb jak je v Ústí zvykem. V sobotu zima, v neděli vedro, ale průměr vyhovující. Sobotní průměrná teplota byla 13,3 stupňů, ta nedělní pak 20,8. V nedělním ránu pak ještě čekala na jezdce mlha, že by se dala krájet.


Mlha v údolí, kde leží Ústí nad Orlicí. Nejvyšším vrcholem na snímku je Andrlův chlum.

Co je třeba k traťovému rekordu? Jistá dávka naštvanosti.

To, co předvedl v neděli Jaro Krajči, byla trošku scéna k nepochopení. Jaro zkazil start v první závodní jízdě, prostě si tam tak poskočil u čáry, protnul fotobuňku a odjel tak jakoby celkem normálně. Vedle mne stál Jarův mechanik Luboš, se kterým jsme se na sebe koukli a prohlásili jsme, že bude Jaro "naštvatý". Jenže Jaro dokázal i s pokaženým startem zajet nový traťový rekord a zajel nejrychlejší čas víkendu. Dle jeho vlastních slov se sám na sebe po startu ohromně naštval. No, Jaro, Ty si z nás děláš legraci, Ty dokážeš s přehledem porážet všechny jezdce, jen Tě musí někdo nebo něco naštvat, že? :-) 

Závěr: Odteď očekávám, že se budou Janík, Krámský a Svoboda starat na závodech o Tvoji psychickou pohodu.

Poděkování řediteli závodu

Před nedělním vyhlašováním poděkovali Milan Svoboda, Ota Krámský a Jaro Krajči za všechny jezdce dlouholetému hlavnímu pořadateli a řediteli závodu Mirku Urbanovi. Závod v Ústí je dlouhodobě na velmi vysoké úrovni po pořadatelské stránce, jediné, co mu zatím chybí, je šampionát Mistrovství Evropy. Nebýt pana Urbana, který tomuto závodu věnoval posledních několik desítek let, nebyl by tam, co je. Pane Urbane, i za nás - DÍKY!

Výsledky

Jak to všechno dopadlo a jak to tam vypadalo, to si můžete prohlédnout v sekci Výsledky, Fotogalerie a zanedlouho i ve Videogalerii. No a pokud si chcete prohlédnout i nějaké ty bodovací tabulky, tak volte nahoře v menu položku Tabulky.

Dodatek

Ještě odkazy na sobotní a nedělní psané zprávy přímo z místa dění:

Co se jinam nevešlo

Švec a Krejčí, aneb Od hlavy až k patě s.r.o. :-) Schwarzenberg? Ne, Drotár.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

Tomáš Šimerda

5.6.2011 20:06:36

a ještě jeden příspěvek z letošní ústecké jedenadvacítky...

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz