Marné čekání na mistra…

vydáno 29. září 2011, autor Lukáš Cholasta, přečteno 4237x

Již několik let sleduji dění okolo českého a evropského mistrovství v závodech do vrchu. V celé Evropě je patrný rozdílný přístup jednotlivých autoklubů k národnímu šampionátu disciplíny, která je jednou z nejstarších motoristických sportů vůbec.

Marné čekání na mistra…

Velmi rád sleduji informace o jednotlivých závodech například z italských nebo francouzských kopců, kde nalezneme prakticky ihned po skončení závodního víkendu přehledné výsledky absolutní i ty z jednotlivých kategorií. Mnohdy je možné využít i služeb webového překladače k přeložení článků o průběhu závodu. Většinou nemusí jít pouze o články s popisem závodů pod hlavičkou FIA (ME, Cup či Challenge), ale dozvíme se i o „méně podstatných“ závodech tamějších šampionátů. Připomínám, že toto vše je sepsáno, spočítáno a vydáno v režii samotných národních autoklubů (CSAI - Commissione Sportiva Automobilistica Italiana; FFSA - Fédération Française du Sport Automobile; atd.) na jejich webových stránkách.

Pokud by to stejné očekával například italský fanoušek závodů do vrchu od Autoklubu České Republiky (AČR) bude velice zklamán. Webové stránky AČR jsou totiž svojí strukturou složité i pro Čecha, natož pro zahraničního návštěvníka. O funkční stránce webových stránek AČR by bylo ale příhodné psát spíše na webových stránkách jiného serveru, jenž se zabývá základy programování webové prezentace. Bohužel nepokulhává pouze stránka funkční, ale i ta obsahová. V den sepsání tohoto článku uplynulo celkem 24 dnů od závodu Mezinárodního mistrovství České republiky na lanškrounském Laudonu, ba co víc i 3 dny od závěrečného podniku na rakouské St. Aghatě. Mnozí by se rádi dozvěděli, jak vypadalo průběžné pořadí po závodě Laudon nebo kdo se například stal letošním nejúspěšnějším vrchařem v jednotlivých kategoriích. Samozřejmě nemá smysl očekávat nějaké informace o samotných závodech, či o jejich průbězích, podobně jako na stránkách zahraničních autoklubů. Bohužel u nás se nedozvíme ani ty nejpodstatnější údaje o průběhu samotného šampionátu, či držiteli mistrovského titulu.

Je potom lehké hledat otázky, proč v České republice umírá disciplína, která několik desítek let zdobila nejen domácí motoristickou scénu, ale i tu Evropskou. Proč raději čeští jezdci startují v závodech zahraničních, konkurenčním Liqui Moly Berg Cupu nebo přechází do jiných disciplín? Třeba právě proto, že činnost AČR se podobná správě jejich webových stránek.

Kdo ví jak bude v dalších letech vypadat činnost AČR a jejich složek s ohledem na závody do vrchu. Můžeme doufat, že jejich snaha půjde vstříc zlepšení situace a že budeme moci informovat z oficiálních zdrojů o držiteli titulu Absolutního mistra Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech do vrchu pro rok 2011, kterým se stal JARO KRAJČI

JARO GRATULUJEME !

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Marian Husenica

2.11.2011 4:50:14

Jaro gratulujem. Len tak dalej.

Martin Andrišek

1.11.2011 19:42:15

jaro gratulujem!!!

Michal Krasnansky

10.10.2011 9:46:44

respekt jaro krajci

Vláďa Vitver

3.10.2011 11:20:08

Gratulace Jaro!!!!!! za SVC - děkuji za rady, kterými nám pomáháš na závodech v zahraničí

Ramona Szasz

29.9.2011 17:19:34

Gratulation!!!

Karel Kusý

29.9.2011 17:09:11

také gratuluji :-)

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz