Laudon 2011 - krátké review

vydáno 7. září 2011, autor David Kárný, přečteno 3972x

S koncem letních prázdnin se o prvním zářijovém víkendu konal další podnik MMČR na trati v Albrechticích. Závod známý spíše jako „Laudon“ hostil letos také jezdce historických vozů a automobily skupiny E1, pro které byl tento podnik vypsán jako volný.

Laudon 2011 - krátké review

Celý závodní víkend se nesl v duchu překonávání traťového rekordu, tedy alespoň pro Otakara Krámského s vozem Reynard, který se následně stal i absolutním vítězem. Předchozím držitelem rekordu byl Miloš Beneš s časem 1.34.84, který ho na této trati zajel již v roce 2007. Kvůli zhoršujícímu se povrchu však zůstal do letošního Laudonu nepřekonaný.

Právě Krámský byl ten, který dokázal tento rekord překonat a to již v druhém sobotním tréninku! V dalších jízdách svůj čas ještě několikrát vylepšil a aktuální hodnota traťového rekordu je tedy 1.33.12.

O další medailové příčky v absolutním pořadí se v průběhu víkendu bojovalo až do samotného závěru. Jezdci soupeřili o každou desetinu přičemž sobotní druhé místo vybojoval Václav Janík s formulí Lola B02/50. Jeho ztráta na vítěze byla v součtu časů těsně nad dvě sekundy.

Třetí místo obsadil v sobotu Dušan Nevěřil, který začíná po českých kopcích vodit nejnovější vůz francouzské značky Norma s označením M20FC.

Těsně pod pódiovým umístěním skončil slovenský jezdec Jaroslav Krajčí, který však v nedělním závodě značně zrychlil a vyhoupl se na místo druhé. Odsunul na místo třetí Janíka a na čtvrtou příčku Dušana Nevěřila. Pátá po oba dny skončila Edita Prášková, nejrychlejší žena v seriálu, jezdící s formulí Dallara JSC302

Mezi jezdci volného závodu byl v sobotu nejrychlejší Petr Vondrák s Lucchini P3, který porazil druhého Pavla Ulmana součtem časů o více jak pět sekund. Ulman byl také jediným, který se vměstnal na stupně vítězů s „plechovým“ vozem. Třetí skončil Jakub Trnka s Normou M20F. V neděli Vondrák pro technickou závadu nenastoupil do druhé závodní jízdy a tak Jakub Trnka, nováček mezi otevřenými vozy, mohl radovat z vítězství, když porazil i Pavla Ulmana. Třetí skončil v neděli slovenský jezdec Vladimír Hanuš vodící Mitsubishi Lancer EVO X.

Po oba závodní dny přálo jezdcům i pořadatelům počasí a tak se celé závody odehrály bez vážnějších havárií. Diváci, kteří přišli, tak zcela jistě nelitovali, neboť taková podívaná a napětí jaké se dalo zažít na letošním Laudonu, jen tak někde nezažijí. Nezbývá než doufat, že i přes komplikace se zhoršujícím se stavem vozovky se pořadatelům podaří udržet tradici závodů do vrchu na této trati a v roce 2012 zde opět uvidíme celou špičku MMČR.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

Milan Štěrba

21.9.2011 13:36:31

nekeceej :) dobře ty gratujace veliká :)

Josef Kaláb

21.9.2011 5:54:00

Juro bomba.Gratuluji

Colin Dydyn

7.9.2011 14:46:35

Doufám že pro příští rok bude Laudon hostit nejen MMČR ale i LMBC. Za ten kousek nepohodlí by to stálo.

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz