MMČR 2012 - mezinárodní se vším všudy...

vydáno 16. března 2012, autor Lukáš Cholasta, přečteno 6452x

5 závodů mimo ČR, společná účast jezdců LMBC + MMČR na 4 závodech a samozřejmě úřadující mistr je Slovák... prostě mezinárodní mistrovství...

MMČR 2012 - mezinárodní se vším všudy...

Nová sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky klepe na dveře a my na DOVRCHU.CZ jí právě otevíráme. Nová sezóna přichází s novinkou v podobě spolupráce Liqui Moly Berg Cupu s Mezinárodním mistrovstvím České republiky. Co nám přinese toto „semknutí sil“ jste se mohli dočíst už v článku Liqui Moly Berg Cup startuje do sedmé sezóny. Podstatný je především počet 4 společných závodů, kde budou v jeden závodní víkend na trati jezdci LMBC i MMČR. Při pohledu na kalendář MMČR zjistíme také velký počet změn oproti předešlým létům. Vskutku mezinárodní šampionát v plném rozsahu. Šampionát bude tvořit 9 jednotlivých podniků ve složení 4 na území ČR a 5 v okolních státech. Tato rozmanitost jistě nabízí velmi slibný potenciál pro porovnání se sousední konkurencí. Příčinou je totiž zrušení závodů na Pezinské Babě, ve Vsetíně, Lanškrouně a Ústí nad Orlicí. A tak nezbylo než využít diplomacie a díky snaze kopcové komise nabídnout startovní pole českého šampionátu okolním státům.

Výsledkem je, že dva závody budou hostit Rakušané - Rechberg a již podruhé St. Agatha, a novinkou bude německý Glasbach. Pořadatelé v Glasbachu budou jistě netrpělivě očekávat české borce na své trati. V loňském roce totiž tamní diváky nadchnula dvojice Svoboda-Michl, když kuřimský Dan Michl vybojoval absolutní 4. příčku a prvně jmenovaný získal traťový rekord a závod absolutně vyhrál! Rechberg je klasikou mezi evropskými závody. Pravidelně tam v minulosti startoval hojný počet českých jezdců, kterým se před fantastickou kulisou závodilo vždy dobře. Podobný pocit na české jezdce zanechal jistě i kopec v St. Agatha, kde si to loni česká špička rozdala ve finále o absolutního mistra MMČR.

Pojďme na východ - do domoviny úřadujícího mistra ČR Jaroslava Krajčiho. Slovensko pravidelně hostí české jezdce a jinak tomu nebude ani letos. Dobšiná se nebude prát nejen s náporem českých barev, ale i s těmi evropskými. Po vypadnutí Pezinku totiž přebírá Dobšiná  Mistrovství Evropy na Slovensku pod svá křídla. Velká chuť místních pořadatelů uspořádat kvalitní závod slibuje mnoho novinek na tomto kopci z oblasti péče o diváky i bezpečnosti na trati. Předposlední podnik MMČR bude patřit opět našim východním sousedům. Bude se závodit na Ostré Lúce u Zvolena. Tato slovenská trať byla součástí národního šampionátu již v raných počátcích závodů do vrchu v tehdejším Československu. Po rozdělení republiky se závodní motory vozů mistrovství ČR rozezněly na Ostré Lúce pouze v sezóně 2003. Nyní po 9 letech se tam opět zpěv motorů vrátí.

Přehled českých tratí začneme červnovým ME ve Šternberku, který bude muset v tomto již 62. ročníku napravovat rozmary počasí z loňského roku. Budeme doufat, že dešťové kapky se letos Jeseníkům vyhnou a opět se bude bojovat o rekordy a pódiová umístění na plný plyn! Jako pozitivní lze považovat opětovný začátek sezóny na Brněnském draku. Bezpečí a dostatečný prostor brněnského automotodromu jistě uvítají i sami jezdci, kteří se tak mohou v pohodě probrat ze zimního spánku. Nakonec nám zbývá dvojice navrátilců z jihu Moravy – Násedlovice a Zámecký vrch. Zámecký vrch má na sobě nesmazatelnou kaňku z roku 2008, kdy nám vzal Mirka Fajkuse. Od tohoto ročníku se na této trati MMČR nejelo, letos tomu ale bude jinak. Tři roky v Náměšti závodili jezdci KW Berg Cupu později Liqui Moly Berg Cupu a ukázali novou podobu tratě, se kterou by to opět mohlo jít i v MMČR. V Náměšti se ale bude pořádat až třetí závodní víkend letošní sezóny. O body do MMČR se ještě před Náměští porvou jezdci na trati v Násedlovicích. Opět kopec v minulosti hojně využívaný LMBC (KWBC) a v letošním roce premiérově i republikovým šampionátem.

Bude velice zajímavé sledovat, jak se do celkového pořadí mistrovství promítne velký počet zahraničních jezdců, kteří budou součástí jednotlivých závodů. Bohužel už předem vzdal boj o obhajobu titulu Jaro Krajči, který zřejmě letos do své Loly neusedne. Připraví tak mnoho svých fanoušků o pohled na zajímavý a dravý jezdecký styl. Byť to asi nebude platit v případě Jara Krajčiho, nezbývá než si přát hojnou účast alespoň českých jezdců na republikovém šampionátu, kde jsme v minulých sezónách viděli především dramatické souboje o titul absolutního mistra. Pestrost letošního kalendáře MMČR je více než výzvou k účasti. Doufejme, že nově započatá spolupráce s LMBC bude fungovat z obou stran, tedy i ze strany účastníků MMČR. Při pohledu na řídnutí startovního pole a na ubývající pořadatele závodů je příhodná doba na táhnutí za jeden provaz…

Mezinárodní mistrovství České republiky 2012

01.04. 2012      Brněnský drak (2 závody)
21.-22.04. 2012 Násedlovice - Slovácký kopec (2 závody)
28.-29.04. 2012 Rechberg /AUT (1 závod)
05.-06.05. 2012 Náměšť nad Oslavou - Zámecký vrch (2 závody)
02.-03.06. 2012 Ecce Homo Šternberk (1 závod)
21.-22.07. 2012 Dobšiná /SVK (1 závod)
28.-29.07. 2012 Glasbach /DEU (1 závod)
01.-02.09. 2012 Zvolen /SVK (2 závody)
22.-23.09. 2012 St. Agatha /AUT (1 závod)

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

Timotej Michalčík

12.4.2012 19:56:02

Kde se jedou závody v Polsku a Maďarsku nevím,a ani mne to nějak nezajíná.Pokud někdo považuje tento kalendář za úspěch,tak ja ne,ale je to můj názor.Hoby tratě s délkou přes dva kilometry nebudou lákadlem pro diváka,ani pro bezpečnost .

Herbert Pesch

22.3.2012 22:32:54

Kde se jedou zajimave zavody do vrchu v Polsku a Madarsku ???
Bylo by to vhodne nas o tom informovat.Rad bych se tam zajel
take podivat.Timoteji dej neco o tom vedet !!!!!!

Timotej Michalčík

17.3.2012 19:34:15

Skutečně krásný kalendář ,co třeba tam dát přístě jestě Polsko a Madarsko.

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz