V sobotu na Zámeckém Vrchu Mann Filter nejrychlejší Dušan Nevěřil

vydáno 6. května 2012, autor Jiří Navrkal, přečteno 2438x

Již po jednatřicáté se rozezvučel zvuk motorů závodních vozů na Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou. Díky zařazení letošního závodu do kalendáře MMČR a tradičního Ligui Moly BergCupu 2012 se naskytla divákům sobotních závodů nebývalá konfrontace nejrychlejších vrchařských speciálů v České republice.

V sobotu na Zámeckém Vrchu Mann Filter nejrychlejší Dušan Nevěřil

Sobotnímu závodnímu programu  přálo krásné slunečné počasí.Již od tréninkových jízd  bylo jasné, že  se rozhoří  litý boj o nejrychlejšího  jezdce letošního Zámeckeho vrchu.

Dvě závodní jízdy sobotního  Zámeckého vrchu  Mann Filter zvládl v součtu časů 1:53,7 nejrychleji Dušan Nevěřil na Normě  M20  s více jak dvouvteřinovým náskokem před Václavem Janíkem na formuli Lola B0230. Třetím nejrychlejším jezdcem byl  vítěz klasifikace Liqui Moly berg Cupu David Komárek na Normě M20F , kterého dělilo od druhého Václava Janíka neuvěřitelných jedenáct setin sekundy. Čtvrtý skončil Marek Rybníček na Mitsubishi Eclipse Evo 650 , před pátým v absolutním pořadí Otakarem Krámským na formuli Raynard K-12.

V klasifikaci MMČR  zvítězil Dušan Nevěřil před Václavem Janíkem a Otakarem Krámským, čtvrtý se umístil v absolutní klasifikaci MMČR  vítěz skupiny N Oskar Beneš  na Mitsubishi Lancer Evo X . Páté místo pro sebe vybojoval Ludvík Otto na formuli Martini F2.

Klasifikaci Liqui Moly Berg Cupu 2012 ovládli jezdci Liqui Moly Komvet Racing Temu , když obsadili všechny tři pozice na stupních vítězů. Pohár za první místo si z Náměště odváží  David Komárek . Stříbrný pohár za druhé místo si vybojoval Marek Rybníček a na třetím místě stanul Jakub Trnka , který startoval na slabší verzí Normy M20F. Čtvrté místo obsadil Michal Novický na formuli Reynard 032/F3 a na pátém místě sobotního závodu v rámci klasifikace Liqui Moly berg Cupu obsadil Jiří Špalek na Mitsubishi Lancer WRC 05

V cíli sobotního závodu bylo klasifikováno celkem 106 jezdců.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz