Dušan Nevěřil vítězem nedělního Zámeckého vrchu Mann Filter 2012

vydáno 7. května 2012, autor Jiří Navrkal, přečteno 3177x

Po sobotním vítězství nenašel Dušan Nevěřil přemožitele ani v nedělním závodě. Druhý byl David Komárek a na třetím místě skončil Václav Janík.

Dušan Nevěřil vítězem nedělního Zámeckého vrchu Mann Filter 2012

I přes varování meteorologů,  o zvýšené oblačnosti a možnosti dešťových přeháněk, přálo počasí  nedělnímu závodu.

Již první závodní jízda naznačila, že se schyluje k velkému boji . Dušan Nevěřil dokázal stáhnou svůj nejlepší čas z druhé sobotní jízdy téměř o vteřinu a David Komárek zlepšil svůj sobotní čas téměř o vteřiny dvě. Oba nejrychlejší jezdce dělilo po první jízdě od sebe pouhých šest desetin vteřiny. Ve druhé jízdě byl opět nejrychlejší Dušan Nevěřil na Normě M20 a připsal si druhé víkendové absolutní  vítězství před druhým Davidem Komárkem  startujícím také na Normě ale slabší verze M20 F . Třetí místo obsadil Václav Janík na formuli F3000 Lola B0230 , před dalším jezdcem na F3000 Raynard K-12 Otakarem Krámským. Páté místo vybojoval domácí Marek Rybníček startující na Mitsubishi Eclipse Evo 650.

V absolutní klasifikaci MMČR  se na prvních pěti místech opakovalo pořadí ze sobotního závodu. Zvítězil Dušan Nevěřil před Václavem Janíkem a Otakarem Krámským, čtvrtý se umístil v absolutní klasifikaci MMČR  vítěz skupiny N Oskar Beneš  na Mitsubishi Lancer Evo X .a páté místo pro sebe vybojoval Ludvík Otto na formuli Martini F2.

Klasifikaci Liqui Moly Berg Cupu 2012 ovládli jezdci Liqui Moly Komvet Racing Temu, když pětice jezdců týmů bylo rychlejší než zbytek soupeřů. Pohár za vítězství  si z Náměště odváží  David Komárek . Stříbrný pohár za druhé místo si vybojoval Marek Rybníček a na třetím místě stanul Jakub Trnka , který startoval na slabší verzí Normy M20F než David Komárek. Čtvrtým nejrychlejším jezdcem klasifikace Liqui Moly Berg Cupu 2012 byl  Jiří Špalek na Mitsubishi Lancer WRC 05  a na pátém místě se umístil další náměšťský jezdec Drahoslav Šubert na Mitsubishi Lancer Evo IX

Dvě nedělní jízdy dokončilo celkem 98 jezdců.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz