Junior Cup 2013 – závodní příležitost pro mladé

vydáno 26. září 2012, autor Jiří Koubek, přečteno 3472x

Projekt pohárového seriálu pro mládež vzniká ve spolupráci Svazu závodů automobilů do vrchu Autoklubu ČR a týmu Janík Motorsport.

Junior Cup 2013 – závodní příležitost pro mladé

Cílem je umožnit zájemcům o závody automobilů do vrchu z řad mládeže vyzkoušet si za přijatelných finančních podmínek atmosféru závodů a své schopnosti.

Připravovaný Pohár Junior Cup 2013 bude součástí seriálu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a je určen pro jezdce od 16 do 25 let. Pro ně jsou připraveny identické vozy VW Lupo GTI, na kterých bodou mít možnost změřit mezi sebou své schopnosti a vyzkoušet si, jaké to je účastnit se závodů Mistrovství České republiky. Pohár bude vypsán při 4-5 závodech MČR na území České republiky, předpokládá se zařazení závodů Brněnský drak, Náměšť nad Oslavou, Ecce Homo Šternberk a Ústecká 21.

Největší překážkou pro mladé jezdce bývá finanční náročnost motoristického sportu, pohár Junior Cup 2013 v tomto ohledu přináší jedinečnou možnost vyzkoušet si závodění za přijatelných finančních podmínek. Cena pro jednoho jezdce za závodní víkend je stanovena na 8.000,- Kč bez DPH a obsahuje pronájem vozu VW Lupo GTI včetně servisu, dopravu tohoto vozu na místo závodů a startovné v příslušném závodě. Takto nízké ceny je dosaženo díky využití dotačního programu pro talentovanou mládež MŠMT. Každý zájemce si musí zajistit národní licenci jezdce FAS AČR (800,- Kč na rok) a příslušné vybavení jezdce (kombinéza, boty, rukavice, přilba). Před závodem bude muset jezdec složit vratnou kauci pro případ zaviněných škod na pronajatém vozidle, v nabídce bude i možnost pojištění proti těmto škodám.

Jezdcům budou k dispozici vozy VW Lupo GTI, motor 1600 ccm - 125 koní, hmotnost 900 kg. Pro zajištění maximální objektivity srovnání výsledků si budou jezdci před závodem auta losovat. Vozidla budou mít reklamní polepy organizátora poháru a samozřejmě na nich bude i prostor pro reklamu partnerů příslušného jezdce. V případě zájmu jezdců je možné zajistit start s těmito vozy i na dalších závodech nad rámec Junior Cupu 2013 za finančních podmínek dle dohody.

Mediální prezentace Junior Cup 2013 je zajištěna na webových stránkách www.racedays.cz, www.dovrchu.cz a www.autoklub.cz a navíc bude poháru věnován čas v televizních pořadech natáčených při závodech automobilů do vrchu.

Od 1. prosince bude zahájen příjem přihlášek zájemců o účast v poháru. Pokud by zájem jezdců byl vyšší, než dokáže počet připravených vozů uspokojit (až 10 jezdců), bude uspořádáno výběrové řízení. Před samotným začátkem sezony je v plánu testování za účelem seznámení s technikou a získání prvních zkušeností za volantem. Na jednotlivých závodech pak budou mít začínající jezdci možnost naslouchat radám zkušených jezdců, včetně Mistrů Evropy ve vrchařské disciplíně. Pro vítěze poháru Junior Cup 2013 připraví promotér podmínky pro postup do vyšší kategorie v sezoně 2014.

Za promotéra Janík Motorsport Václav Janík, vaclav@janik-motorsport.com, tel 608 331 349
Za FAS Jiří Koubek, předseda svazu ZAV, koubek.jirka@seznam.cz, 725 510 692

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Miroslav Žďárský

14.11.2012 20:37:26

Škoda že mi není o pět let méně. Vždy to byl můj sen jezdit závody do vrchu, ale finančně bych to nedal. Tohle je hodně přijatelná varianta jak začít. Držím palce, protože konečně někdo po letech přišel s něčím konkrétním jak pomoci začínajícím jezdcům a hlavně to dotáhl dokonce. Za sebe tedy děkuji pane Janíku!

Aneta Vašková

25.10.2012 22:11:21

Skvělý nápad, nebýt rodičů tak o tom nevím. Doufám, že to všechno klapne a budu se moct zúčastnit, zazávodit a splnit si sen.....

Shaft

7.10.2012 17:44:38

zohnať tie prachy idem hneď :(

roman

27.9.2012 11:17:37

Dobrý nápad a věřím, že bylo i hodně práce to zrealizovat a sehnat peníze. Super práce!!!!

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz