Junior Cup 2014 – druhý ročník závodní příležitosti pro mladé

vydáno 20. prosince 2013, autor Jiří Koubek, přečteno 2645x

Projekt pohárového seriálu pro mládež bude pokračovat i v sezoně 2014.

Junior Cup 2014 – druhý ročník závodní příležitosti pro mladé

Cíl je stejný jako v prvním ročníku - umožnit zájemcům o závody automobilů do vrchu z řad mládeže vyzkoušet si za přijatelných finančních podmínek atmosféru závodů a své schopnosti.

Stejně jako v loňském roce, jsou pro Junior Cup připraveny identické vozy VW Lupo GTI, na kterých budou mít možnost změřit mezi sebou své schopnosti mladí jezdci ve věku 16-25 let. Pohár bude vypsán při 4-5 závodních víkendech MČR na území České republiky, kalendář závodů bude upřesněn v lednu. Stejně tak v lednu bude spuštěna možnost přihlašování se do Poháru a uvolněny další informace.

Největší překážkou pro mladé jezdce bývá finanční náročnost motoristického sportu, pohár Junior Cup 2014 v tomto ohledu přináší jedinečnou možnost vyzkoušet si závodění za přijatelných finančních podmínek. Cena pro jednoho jezdce za závodní víkend bude kolem 8.500,- Kč bez DPH (bude upřesněno v lednu) a obsahuje pronájem vozu VW Lupo GTI včetně servisu, dopravu tohoto vozu na místo závodů a startovné v příslušném závodě. Takto nízké ceny je dosaženo díky využití dotačního programu pro talentovanou mládež MŠMT. Každý zájemce si musí zajistit národní licenci jezdce FAS AČR – ČT ZAV (1000,- Kč na rok) a příslušné vybavení jezdce (kombinéza, boty, rukavice, přilba). Před závodem bude muset jezdec složit vratnou kauci pro případ zaviněných škod na pronajatém vozidle.

Jezdcům budou k dispozici vozy VW Lupo GTI, motor 1600 ccm - 125 koní, hmotnost 900 kg. Pro zajištění maximální objektivity srovnání výsledků se budou jezdci stejně jako v sezoně 2013 na vozech střídat. Vozidla budou mít reklamní polepy organizátora poháru a samozřejmě na nich bude i prostor pro reklamu partnerů příslušného jezdce. V případě zájmu jezdců je možné zajistit start s těmito vozy i na dalších závodech nad rámec Junior Cupu 2014 za finančních podmínek dle dohody.

Mediální prezentace Junior Cup 2014 je zajištěna na webových stránkách www.racedays.cz, www.dovrchu.cz a www.autoklub.cz a navíc bude poháru věnován čas v televizních pořadech natáčených při závodech automobilů do vrchu.

Více informací přineseme v první polovině ledna 2014, včetně přihlášky.

Za promotéra Janík Motorsport Václav Janík, vaclav@janik-motorsport.com, tel 608 331 349
Za FAS AČR Jiří Koubek, předseda svazu ZAV, koubek.jirka@seznam.cz, 725 510 692

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

Matejs

3.1.2014 21:55:14

To si zase pan Koubek s panem Janíkem namastí kapsu na dotacích za juniory. Sportu zdar a penězům zvláště.

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz