Evropští vrchaři startují sezonu v Saint Jean du Gard na jihu Francie

vydáno 10. dubna 2015, autor Jiří Koubek, přečteno 2589x

Letošní sezona Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu začíná tento víkend na jihu Francie v městečku Saint Jean du Gard.

Evropští vrchaři startují sezonu v Saint Jean du Gard na jihu Francie

Zde vrchaře čeká obtížná 5280 metrů dlouhá trať na průsmyk Col St. Pierre s převýšením 348 metrů. Českou vlajku na svém voze zde bude mít 9 startujících jezdců.

Ve skupině N produkčních vozů budou bojovat o evropské body Jiří Los a Martin Jerman, oba jedoucí s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX. Konkurenci zde budou mít velmi těžkou, na startu jsou očekáváni loňský Mistr Evropy Igor Štefanovski z Makedonie i předloňský Mistr Evropy chorvat Tomislav Muhvič.

Také skupina A cestovních vozů bude mít dva české zástupce, i zde startující s identickou technikou v podobě vozů Mitsubishi Lancer EVO VIII. Konkrétně se jedná o zkušeného jezdce Jaromíra Malého a mladého Lukáše Vojáčka. Ti budou mít zřejmě nejtěžšího soupeře v rakouském jezdci Christienu Schweigerovi, startujícím také na Mitsubishi.

Hned čtyři čeští jezdci se postaví na start závodu ve skupině E2-SH, tedy závodních speciálů, tzv. siluet. Rodinný tým ve složení Dan Michl a Josef Michl vyrazí na trať s vozy Lotus Evora, resp. Elise. Novinku ve startovním poli této skupiny představí Oskar Beneš, který do Francie přivezl krásný Ford Fiesta. Čtvrtým startujícím pak je Jiří Janák s VW Golf.

Jediným českým zástupcem v závodním voze „bez střechy“ je Ing. Otakar Krámský, který změří své síly se soupeři ve skupině E2-SS, tedy závodních jednosedadlových monopostů – formulí. Jeho závodní technikou je Reynard K15 s motorem Zytec.

V pátek 10. dubna probíhají administrativní a technické přejímky, v sobotu 11. dubna jsou od 9:30 ráno naplánovány 2 tréninkové jízdy, nedělní program pak startuje již v 8:00 a jezdce čekají 3 ostré závodní jízdy, z nichž se započítávají 2 nejrychlejší.

Pár fotografií z pátečních přejímek a atmosféry naleznete v galerii.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

petr v.

13.4.2015 12:59:58

dobrý, ale máme pondělí a výsledky závodu nikde!

188.175.244.107

11.4.2015 0:31:45

Ta Fiesta to je ve startovce doufám omyl ta kategorie do 2000cm

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz