Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou již o tomto víkendu.

vydáno 28. dubna 2015, autor Redakce, přečteno 5650x

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou již o tomto víkendu.

Na první květnový víkend je připravena pro milovníky závodů automobilů lahůdka a to v podobě Mistrovství ČR v závodech současných i historických automobilů do vrchu, Česká trofej závodů automobilů do vrchu. Součásti závodu bude i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup. Jeho dějištěm bude 2030 metrů dlouhá trať vedoucí kolem zámku v Náměšti nad Oslavou.

 

Přes stotřicet přihlášených jezdců na letošní již čtyřiatřicátý ročník Zámeckého vrchu MANN- FILTER dává předpoklad ke kvalitnímu závodnímu víkendu, který by si neměl nechat ujít jediný motoristický fanoušek. K mistrovskému závodu je přihlášena kompletní česká špička v čele se Davidem Komárkem z Okříšek, který se svojí Normou M20F EVO zvítězil v absolutní klasifikaci v obou závodech předcházejícího dílu Mistrovství České republiky v jihomoravských Násedlovicích. Pro diváky chystá obrovské lákadlo několikanásobný mistr ČR Petr Vojáček, který se v Náměšti nad Oslavou premiérově představí za volantem Ferrari 430 GT. Dalším překvapení bude jistě i start Petra Žáčka s monstrozním Audi Sport Quattro, které je spíš známo z rally tratí, kde v 80. letech dominovalo skupině B.

 

Mimo Davida Komárka se v domácím prostředí představí ještě další regionální jezdci v čele s Markem Rybníčkem, který bude startovat s Mitsubishi Lancer EVO +600, ve třídě E2-SH upravených cestovních automobilů a mnoho dalších. Celkem je na seznamu přihlášených patnáct jezdců z místního regionu.

 

Ke kvalitě závodu bude chtít přispět, v současné době náš nejlepší jezdec s okruhovým truckem Buggyra, David Vršecký. Po roční přestávce se divákům na Zámeckém vrchu představí špičkový evropský driftér Norbert Kovačik, který se bude prohánět na náměšťském kopci v BMW M6. Divákům se David Vršecký a Norbert Kovačik představí vždy na konci každé tréninkové i závodní jízdy, kdy předvedou svoje jezdecké umění při exhibičních jízdách.

 

Program závodu je po oba dva dny identický v tréninkových jízdách, které začínají v 8.00 hodin, start sobotního závodu bude ve 13.00 hodin. V neděli bude ve 13.00 hodin slavnostní zahájení a o půl hodiny později pak start závodu. Vyhlášení nejlepších jezdců se uskuteční vždy od 17.30 hodin .

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz