Značka Osella slaví 50-tiny a tasí trumfy pro letošní sezónu...

vydáno 8. dubna 2015, autor Lukáš Cholasta, přečteno 2323x

Značka Osella slaví 50-tiny a tasí trumfy pro letošní sezónu...

Italští vrabci si již dlouho štěbetali o chystané ofenzívě italského guru Enza Oselly, jenž v letošním roce slaví 50 let od založení své veleúspěšné firmičky.


Po odchodu Simone Faggioliho a ukončení spolupráce s pneumatikáři od Marangoni zaměřil Osella své síly na vývoj dvoulitrového speciálu Osella PA2000 EVO a důvěru dal Christianu Merlimu. Merli Osellu v průběhu dvou sezón nezklamal a dosáhl s lehkým a výkonným spiderem skvělých časů, ovšem na Faggioliho Normu vždy těsně ztrácel a značka Osella přišla o držení traťových rekordů i domácí vrchařský titul na úkor francouzské konkurence.


Závodní život ubíhá stejně rychle jak setiny na závodní trati a tak si pro letošek přichystal ve znamení Oselly již padesáté pokračování. Osella by rád tuto sezónu pojal nejen jako jubilejní, ale samozřejmě i jako vítěznou. Receptem má být projekt Osella FA30EVO, která bude osazena motorem, jenž bude nově připraven u nového dodavatele RPE a o přilnavost se postarají pneumatiky AVON. Úprav se dočkala i konstrukce prototypu a pevnou ruku na volantu Oselly FA30EVO bude držet Christian Merli. Jeho cílem bude absolutní vítězství v italském šampionátu. Osella slibuje účast i na vybraných závodech ME, tak se nechme překvapit, kde uvidíme souboj tovární Oselly proti tovární Normě či továrnímu speciálu od Wolfu...

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz