Pozvánka do Zbraslavi

vydáno 18. dubna 2016, autor Jaroslav Malík, přečteno 2294x

Tuto sobotu se na trati ze Zbraslavi na Točnou uskuteční druhý letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Pozvánka do Zbraslavi

Po zahájení na mosteckém autodromu si vrchaři poprvé v sezóně zazávodí na přírodní trati a hned je čeká velmi náročná trať, o které se, po zkušenostech z minulých ročníků, dobře ví, že dokonale prověří jezdeckou formu i kvalitu připravené závodní techniky.

Trať je dlouhá 3300 metrů s převýšením 120 metrů, tvoří ji rychlý úsek po startu, který vystřídá technické stoupání serpentinami na Točnou, ještě ztížené střídáním zastíněných a osluněných míst podle výskytu stromů podél trati. Z bezpečnostních důvodů bude na trati umístěn jeden retardér.

Program závodu na samotné trati začne v sobotu ráno v půl deváté první ze dvou tréninkových jízd, které budou tvořit náplň dopoledního dění. Po polední přestávce je naplánován start prvního vozu do závodu na třináctou hodinu. Na ní plynule naváže druhá závodní jízda, po jejímž skončení dojde do hodiny v prostoru depa k vyhlášení nejlepších v jednotlivých vypsaných třídách.

Závod je vypsán ve třech kategoriích pro produkční vozy, závodní speciály a historické závodní vozy. V současné době je v seznamu přihlášených 110 jmen a je předpoklad, že do uzávěrky se naplní limitní počet 120 závodníků. Víc nelze vzhledem k logistice závodu přijmout. Seznam přihlášených lze najít zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=113

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Pro diváky budou připraveny označené divácké prostory. Podél trati budou vyznačeny i zakázané prostory v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

Podrobnější informace, seznam všech přihlášených, zvláštní ustanovení k závodu a další informace najdou zájemci na webu: http://edda.cz/mscrdovrchu

Pořadatelé i jezdci EDDA Cupu přejí všem návštěvníkům závodu zajímavou podívanou, mnoho zážitků a šťastný návrat domů.

 

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz