Nutrend Racing otestoval vrchařskou techniku

vydáno 19. dubna 2016, autor Redakce, přečteno 2025x

Nutrend racing svou přípravu na závodní sezonu nepodceňuje, svědčí o tom další testovací dny, které tým strávil tentokrát na maďarském Euroringu.

Nutrend Racing otestoval vrchařskou techniku

Okruh, ležící poblíž maďarské metropole Budapešť je díky svým parametrům přímo ideálním místem k  otestování  vrchařských  strojů, navíc poloha okruhu poskytuje již v dubnu takřka dokonalé povětrnostní podmínky. Pravidelná účast na tomto okruhu navíc umožnila týmu srovnání v časech po nových úpravách, které vozy podstoupily během zimní pauzy. 

Zvýšené soustředění tentokrát padlo na Václava Janíka a jeho Normu M20FC stejně jako Jiřího Svobodu s vozem Norma M20F. Tuto dvojici navíc doplnilo KTM X-bow R s piloty -  Václavem Jánským a Peterem Rusinem.

Čtvrteční den nahrával do karet spíše Jiřímu Svobodovi. Technika fungovala a Jiří se každým odjetým kilometrem zrychloval a posouval  blíž ke svému osobnímu traťovému rekordu. Během celého dne  ladil především nastavení svého vozu a se svými jízdami byl patřičně spokojený.

Bohužel pro Václav Janíka vše ideální nebylo. Jeho vůz prošel v zimní přestávce řadou změn jako např. repasí motoru, úpravami aerodynamiky a upgradem elektroniky. Během testu se pak plně projevily  „dětské nemoci“  těchto úprav. Pro jezdce  to znamenalo, že vůz s týmem mechaniků strávil většinu dne v garáži: „Z úvodu testu jsem značně zklamaný, měli jsme plán, co vše musíme otestovat  a za první den se mi povedlo odjet pouze 5 kol, což  rozhodně nesplňuje moji představu. Chtěli jsme se zaměřit hlavně na otestování pneumatik Pirelli a porovnat je s pneumatikami AVON, tak snad to ještě zvládneme“, hodnotil první testovací den Janík.  Všechny drobnosti se povedlo dořešit až ve večerních hodinách.

Páteční den pak byl, co se testování týká,  velmi intenzivní. Norma M20FC Turbo již od ranních hodin bezproblémově kroužila po trati a postupně zrychlovala. Václav Janík do týmového boxu přinášel neustále nové poznatky, díky kterým se vůz vylepšoval a posouval kupředu. Nastavení stroje tým dotáhl až ke spokojenosti pilota,  který pak o více jak 2sec překonat svůj dosavadní  nejlepší čas, kterého na tomto okruhu dosáhl s formulovým vozem Lola B02/50.

Po této dopolední části přišlo kompletní přenastavení vozu pro pneumatiky Pirelli a test začal nanovo. Jedno ostré kolo, příjezd do boxů, vyladění nastavení, konzultace, kontrola vozu a znovu na trať. Tento jednoduchý scénář se opakoval po zbytek dne. A povedlo se! Václav Janík dokázal ještě vylepšit téměř o vteřinu svůj dopolední  rekordní čas: „Jsem rád, že se nám povedlo vůz zprovoznit na 100% a nakonec fungoval na jedničku. Druhý den testu jsme museli dohánět časovou ztrátu z předchozího dne, takže to bylo velmi intenzivní ježdění, ale bavilo mě to! Norma jezdila podle mých představ, vyladili jsme její  nastavení do začátku sezóny, úspěšně otestovali spoustu nových prvků na voze a zaměřili jsme se i na test aerodynamiky, ze které máme velmi zajímavá data. S pneumatikami Pirelli jsem spokojený, od Avonů jsou dosti odlišné, proto je potřebujeme po testování důkladně porovnat na telemetrii, abychom byli schopni určit, na kterých pneumatikách vstoupíme do letošní sezóny“.

V současné době se kompletní vozový park týmu Nutrend racing připravuje na předsezonní  tiskovou konferenci, která proběhne  již ve čtvrtek 21.4.2016, v sídle našeho hlavního partnera, společnosti Nutrend.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz