Nutrend Racing vstoupil v Polsku do vrchařské sezóny vítězstvím a traťovým rekordem

vydáno 18. května 2016, autor Redakce, přečteno 6381x

Obhájce vítězství vrchařského Evropského poháru FIA z loňského roku, Nutrend Racing, zahájil letošní pouť po evropských vrchařských tratích v polské Zaluži. 4700 metrů dlouhá trať je tradiční součástí soutěžního kalendáře a stejně jako loni představovala pro účastníky Evropského poháru první měření sil s konkurencí.

Nutrend Racing vstoupil v Polsku do vrchařské sezóny vítězstvím a traťovým rekordem

Nutrend Racing přivezl na polskou půdu hned čtveřici závodních speciálů kategorie 2, kterou tvořila trojice sportovních prototypů Norma pro tradiční jezdeckou sestavu Václav Janík, Petr Trnka a Jiří Svoboda. Trio dvoumístných spiderů doplnil s monopostem Lola domácí jezdec Robert Steć, jenž se letos bude na mezinárodních závodech objevovat v týmových barvách.

Pohled na startovní listinu napovídal už před zahájením tréninkových jízd, že čtveřice jezdců Nutrend Racing bude jasným favoritem na nejrychlejší časy s vozidly kategorie2. Václav Janík si v Zaluži vyzkoušel vůbec poprvé jízdu s Normou M20FC Turbo, protože loni se právě na této trati loučil s působením v monopostu. Do tréninkového dne vstoupil absolutně nejrychlejším časem celého startovního pole a s náskokem devíti sekund na druhého Roberta Steće se pasoval do role favorita úvodního závodu sezóny. Polské publikum se zájmem sledovalo i výkony Petra Trnky a Jiřího Svobody, kteří se již v předchozích letech také v Zaluži představili. Petr Trnka se s tréninkem vypořádal jako devátý absolutně a druhý ve skupině E2-SC, což odpovídalo jeho možnostem s dvoulitrovou Normou.

Závodní den se pro Nutrend Racing v letošním ročníku závodu odvíjel lépe než v předešlém roce, kdy do průběhu loňských soutěžních jízd zasáhlo nepříjemně počasí. Letos naštěstí apríl nenarušil vítězné ambice českého týmu a zásluhou rekordních výkonů Václava Janíka se úvodní závod sezóny proměnil v první triumf Nutrend Racingu v Evropském poháru FIA 2016. Norma Václava Janíka si v polské Zaluži vysloužila při premiérovém startu historický zápis, když se Václavu Janíkovi podařilo v první jízdě pokořit rekord Jaroslava Krajčiho z roku 2011 časem 2:13,719 a následně v druhém nedělním výstupu ještě vylepšit na konečnou rekordní hodnotu 2:13,614: „Vstup do sezóny vyšel našemu týmu nadmíru dobře. Já jsem se po celý víkend postupně posunoval k rychlejším časům, až z toho byl rekordní zápis. Auto i tým fungovali výborně a odměnou nám je nejrychlejší čas a vítězství. Robert Steć navíc při své premiéře s Lolou také zajel velmi rychle a jeho druhé absolutní místo znamenalo triumf v závodě polského mistrovství. I Petr Trnka se svým výkonem dobře vstoupil do letošní sezóny a druhé místo ve skupině tomu je důkazem,“ hodnotil polské účinkování Václav Janík.

V absolutním hodnocení závodu tedy zvítězil Václav Janík před Robertem Steć a dalším domácím jezdcem Sebastianem Foltou a toto pořadí bylo stejné i v rámci hodnocení kategorie 2, která je podstatná pro hodnocení šampionátu. Petr Trnka se svým výkonem dostal na konečnou čtvrtou příčku a Jiří Svoboda uzavřel s druhou dvoulitrovou Normou první pětici nejrychlejších závodních speciálů v rámci kategorie 2.

Polská Zaluž odstartovala náročný program úvodní části Evropského poháru FIA. Vedoucí pozice Nutrend Racingu budou jezdci týmu hájit už tento týden na východě Slovenska v Jahodné, kde bude seriál vrchařského šampionátu pokračovat. Václav Janík se v Jahodné pokusí o vítězný hattrick, když již na tamní trati vítězil v letech 2012 a 2014. Spolu s ním se představí i kompletní sestava jako v Zaluži s Petrem Trnkou, Jiřím Svobodou i Robertem Steć.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz