Ústecká 21 - memoriál Miroslava Urbana již tento víkend

vydáno 25. května 2016, autor Jiří Koubek, přečteno 3956x

Pořadatelé hlásí: "vše připraveno"! Na trati z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum budou opět po pěti letech burácet motory vrchařských speciálů.

Ústecká 21 - memoriál Miroslava Urbana již tento víkend

Závody na legendární trati Ústecké 21 s délkou 3600 metrů a převýšením 209 metrů patřily vždy k nejoblíbenějším vrchařským podnikům v České republice. I proto se obnovení zdejší závodní tradice setkalo s velmi kladným ohlasem a startovní listina seriálů MČR, České Trofeje, MČR HA a Maverick Rescue Euro Cupu čítá více než 130 jmen. O víkendu tedy bude program velmi nabitý, obrovský zájem jezdců způsobil i nutnost posunout start tréninkových jízd z deváté hodiny již na osmou hodinu ranní. Díváci se výměnou za brzské vstávání mohou těšit na atraktivní podívanou po celý den.

Na jaká jména se na startu můžeme těšit? Dorazí lonští vicemistři Evropy a držetelé Pohárů FIA Miloš Beneš a Jaromír Malý, nebude chybět loňský absolutní Mistr ČR David Komárek, stejně tak dlouholetí reprezentanti Jiří Los, Dan Michl, Petr a Lukáš Vojáčkové, Martin Jerman či další atraktivní jména jako Marek Rybníček, Dušan Nevěřil nebo Tomáš Vavřinec. Zajímavostí je fakt, že v Mistrovství ČR se o "dámský pohár" utkají hned 4 dívky.

Pořadalům se podařilo nejen zajistit opravu asfaltového povrchu v horní části trati, ale také na několik místech vylepšit zabezpečení trati prodloužením/přidáním nových svodidel. Rozdílem proti ročníkům z minulé éry závodu bude umístění parkoviště závodních strojů, které nebude tradičně na hlavní silnici Moravská, ale v areálu firem hned pod startem závodu.

Po oba dny začne program již v 8 ráno tréninkovými jízdami (pozor, změna proti informaci na plakátu s ohledem na vyšší počet startujících jezdců), závodní jízdy pak shodně začnou úderem 13 hodiny. Vyhlášení výsledků je očekává kolem 18. hodiny.

Web závodu: www.ustecka21.cz
Seznam přihlášených: MČR + MČR HA + ČT, MREC
Online výsledky: www.timing.sk
 

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz