Náměšťská zastávka odstartuje domácí vrchařskou sezónu

vydáno 3. května 2016, autor Lukáš Cholasta, přečteno 3357x

Sezóna Mistrovství České republiky v ZAV 2016 odstartuje již o tomto víkendu a pojede se tradičně okolo náměšťského zámku...

Náměšťská zastávka odstartuje domácí vrchařskou sezónu

Zimní pauza byla letos opravdu dlouhá, snad i díky neuskutečněnému závodu na krátké trati Ecce Homo, který byl původně plánován jako zahajující podnik letošní sezóny. Říjnový podnik FIA Masters ovšem dostal pochopitelně od pořadatelů přednost a tak se bude letos poprvé startovat až na Zámeckém vrchu.

Tradiční schéma dvou závodů v jednom závodním víkendu jistě naplní jezdecké choutky jezdců i oko divákovo vždyť každý z jezdců má možnost startovat každý den minimálně 4x. V Náměšti se tradičně chystá i bohatý doprovodný program, který ukáže umění nejen drifterů, ale i závodního trucku. Divácké místa v zatáčce U dubu, U statku nebo tradiční průjezd náměšťskou zastávkou budou jistě obsypané vrchařskými fanoušky, jelikož sobotní i nedělní den má být ve znamení slunečních paprsků.

Listina přihlášených jezdců do MČR čítá okolo 40 jmen. Fanoušky jistě bude zajímat nejatraktivnější divize 3, kde ovšem bude chybět celá řada předních českých jezdců. Důvod? Je jasné, že většina reprezentantů bude ve stejný termín bojovat na západním pobřeží Evropy v portugalské Falperře o body do mistrovství Evropy. Své speciály tak předvedou především jezdci Liqui Moly Racing - David Komárek a Jiří Špalek, k nim se se třetím prototypem přidá Martin Trojek.

V Náměšti jistě budou čekat na premiéru domácího Marka Rybníčka s Fiestou WRC EVO a zajímavým strojem bude i Lamborghini Martina Jermana.

Rychlé časy na Zámeckém vrchu budeme očekávat i od špičky Maverick Rescue Euro Cupu. Celá řada jezdců bude usilovat, byť nepřímo o skalpy jezdců MČR. Zajímavý bude jistě souboj Drahoslava Šuberta s Karlem Stehlíkem a jejich dvou staveb Mitsubishi. S otevřenými vozy budou startovat Aleš Mlejnek a Michal Novický.

Závodní víkend bude startovat tréninkovými jízdami v 8 hodin v sobotu i neděli...

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz