Reprezentantům začíná v Rakousku sezona Mistrovství Evropy

vydáno 21. dubna 2017, autor Jiří Koubek, přečteno 3336x

Tradičním závodem na rakouském průsmyku Rechberg začíná za hojné české účasti letošní seriál Mistrovství Evropy.

Reprezentantům začíná v Rakousku sezona Mistrovství Evropy

Čeští reprezentanti patří z dlouhodobého hlediska k evropské vrchařské špičce a také do letošní sezony vyráží na evropské kopce v silné sestavě. Prvním závodem šampionátu je trať z vesničky Tulwitz na průsmyk Rechberg v sousedním Rakousku. Jezdce zde čeká pětikilometrová trať s mnoha nástrahami, počínaje retardérem hned po startu a odbočkou do cíle s náročným brzděním konče. A letos zřejmě dle předpovědi čeká jezdce i velmi studené počasí.

V kategorii I cestovních vozů budou české barvy pod hlavičkou Czech National Teamu hájit 3 jezdci. Ve skupině A představí své nové Subaru Impreza Lukáš Vojáček. Ten musel hledat po loňské úspěšné sezoně novou techniku s ohledem na končící homologaci vozu Mitsubishi Lancer EVO VIII. Zkušený Tomáš Vavřinec se na evropské kopce vrátil loni po několikaleté pauze a hned z toho bylo 6. místo v celkovém hodnocení Kategorie I a 3. ve skupině N. Pro letošek bude stejně jako loni hájit české barvy ve skupině N s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Třetím českým reprezentantem v Kategorii I je Martin Jerman, který stejně jako v loňském roce bude na evropských tratích krotit silné Lamborghini Gallardo ve skupině GT. Loni s ním obsadil 7. místo v Kategorii I a druhé ve skupině GT.

V kategorii II sportovních vozů se na start 1. závodu ME postaví 6 českých reprezentantů. Nechybí loni nejúspěšnější český jezdec Vladimír Vitver, který se svým Audi WTTR-DTM obsadil 3. místo Kategorie II a zvítězil ve skupině E2-SH. Loni pátý v Kategorii II a druhý ve skupině E2-SH Dan Michl vyráží na Rechberg s osvědčeným vozem Lotus Elise. Smolnou sezonu měl loni Miloš Beneš, který těžce havaroval na domácím Ecce Homo a ztratil tak část sezony. Letos je opět připraven se svojí Osellou FA30 ve skupině monopostů E2-SS hájit české barvy, v prvním závodě MČR v Brně ukázal, že on i jeho vůz jsou ve skvělé kondici. Jiří Los loni představil nový vůz Mitsubishi do skupiny E2-SH, sezona 2016 byla ve znamení vývoje vozu a i on je připraven se na Rechbergu poprat s konkurencí. Ve skupině E2-SS, dvoulitrové třídě, se na start postaví Martin Vondrák, pilotující formuli Tatuus Master NT07. Nováčkem v Mistrovství Evropy je mladý šternberský jezdec Petr Trnka, který letos vyráží poměřit své síly i novou techniku v podobě sportovního prototypu Ligier s dvoulitrovým motorem na evropské kopce. Po dvou úspěšných sezonách ve FIA Hill Climb Cup (loni 2. místo Kategorie II) Autoklub ČR nominoval tohoto juniorského jezdce do reprezentace pro Mistrovství Evropy, kdy jeho hlavním cílem první sezony je poznání evropských tratí a příprava pro budoucí přestup mezi nejvýkonnější vozy Kategorie II.

V Rakousku také startuje ME Historických vozů, kde pod hlavičkou Czech National Teamu startuje hned 7 jezdců. Josef Michl připravil na letošek Škodu 130 RS v Kategorii II, kde se potká i s dalším českým reprezentantem Miroslavem Adámkem, startujícím s vozem NSU TT. V Kategorii I bude ČR reprezentovat Vladimír Konicar, již mnoho let startující s vozem BMW 2002ti. V Kategorii III má ČR dva zástupce, Lukáš Matušek i Jiří Kubíček zvolili shodně legendární vůz Škoda 130 RS. V Kategorii V se na start postaví 2 čeští reprezentanti, Ondřej Chytil a Petr Tykal. Také oni se shodli na technice, oba pilotují monoposty MTX 1-03.

Mimo reprezentantů se na start závodu postaví  i mnoho dalších českých jezdců, kteří vyrazili porovnat své síly s rakouskou, slovenskou i evropskou špičkou. Kompletní seznam přihlášených na http://www.hillclimbfans.com/wp-content/uploads/2017/04/Nennliste-Rechbergrennen-2017.xlsx

V sobotu jsou naplánovány tréninkové jízdy od 9:00 a v neděli začnou 2 závodní jízdy v 9:30. Výsledky závodu jsou očekávány kolem páté hodiny odpolední.

Nejnovější články z kategorie

Související obsah

    Žádný přidružený obsah

Komentáře

logo

Registrované periodikum Státní technické knihovny pod ISSN 1801-1608
provozovatel & © 2012 milan schembera.cz a jiří koubek

Všechna práva vyhrazena

Jakékoliv užití obsahu, a to včetně převzetí článků, je bez souhlasu provozovatele zapovězeno, platí tu autorský zákon. Provozovatel si vyhrazuje právo zveřejnit pouze to, co sám uzná za vhodné a není povinnen se komukoli zpovídat, jelikož je tento portál v soukromém vlastnictví. Tento projekt NEBYL financován z prostředků Evropské Unie.

Kontakt na redakci  |  Máte zájem o inzerci, reklamu nebo námět na zlepšení?

schembera.cz repro dtp dovrchu.cz