GMS Racing team - GMS HILLCLIMB PROLOG BRNO 2018 | Závody do vrchu

GMS Racing team - GMS HILLCLIMB PROLOG BRNO 2018

vydáno 2. dubna 2018, autor Veronika Dittrichová, přečteno 1165x

Letošní sezóna závodů automobilů do vrchu začala tradičně na Automotodromu v Brně závodem Mistrovství České republiky (MČR) a závodem Maverick cup pod názvem GMS HILLCLIMB PROLOG BRNO.

GMS Racing team reprezentovali v soudobých automobilech Miloš Beneš s Osellou FA30/Judd ve skupině E2-SS, Tereza Machová ve třídě E1-1.400 se Suzuki Swift a v historických Milan Stejskal s LADOU VFTS a Michal Sedláček s Fiatem Ritmo 130TC ve skupině HA-K4.

Před letošní sezónou došlo v monopostu Osella k výměně motoru Zytek za nový motor Judd.

Miloš Beneš v Brně nevyužíval plného výkonu nového motoru Judd a jak se během závodu ukázalo, tak to ani nebylo potřeba.

Oba závody proběhly bez překvapení a reprezentant GMS Racing teamu Miloš Beneš v obou závodech zvítězil v absolutní klasifikaci. Jedinou neznámou bylo, kdo obsadí v absolutní klasifikaci druhé a třetí místo. Nakonec v prvním závodě obsadil druhou příčku reprezentant České republiky v evropských závodech automobilů do vrchu Václav Janík s Normou M20FC se ztrátou 1.96 vteřiny na Miloše Beneše a třetí příčku loňský Mistr České republiky David Komárek s Normou M20FC se ztrátou 3.81 vteřiny. Ve druhém pak Václav Janík zaostal za Milošem Benešem o 0.36 vteřiny a David Komárek navýšil ztrátu na 5.26 vteřiny.

V historických automobilech pak svedli ve skupině HA-K4 největší bitvu o první příčku oba piloti GMS Racing teamu Milan Stejskal a Michal Sedláček.

V prvním závodě zvítězil Michal Sedláček s Fiatem Ritmo 130TC nad Milanem Stejskalem. Ve druhém závodě si oba pořadí na prvních dvou místech prohodili a Milan Stejskal porazil Michala Sedláčka v součtu obou závodních jízd o 0.19 vteřiny!!